Board of Directors

2023 – 2024

Officers

Suzette L. Russomanno

President

Charise A. Morgan

President- Elect

Stuart Weissman

Vice President

Melissa V. Jordan

Secretary

Adam Finkel

Treasurer
Directors Group 1

Tammi Calarco

Amber Kornreich

Colin Giuseppe Cox

Tiffany-Ashley Disney

Directors Group 2

Brittney Bonner

Augusto Perera

Elizabeth Hughes

Directors Group 3

Barbara Riesberg

Evelina Libhen

Augusto Ramon Lopez

Francisco Ramos Jr.

Vanessa Alexandra Vasquez de Lara

Directors Group 4

Jacqueline Arango

Marva Wiley

David Alschuler

Jorge Luis Lopez

Directors Group 5

Richard Leslie

Gerald Cope

Oscar Levin

David Rogero

Past Presidents

22/23 – Roger Slade
21/22 – Sabrina Puglisi
20/21 – Jane Muir
19/20 – Gilbert K. Squires
18/19 – Stephanie Carman
17/18 – Jordan A. Dresnick
16/17 – Jeffrey A. Rynor
15/16 – Jason M. Murray
14/15 – Herman J. Russomanno III
13/14 – Mary Leslie Smith
12/13 – Garrett J. Biondo
11/12 – Andrea S. Hartley
10/11 – Steven W. Davis
09/10 – Steven P. Befera
08/09 – Timothy M. Ravich
07/08 – John P. Murray
06/07 – Merrick L. “Rick” Gross
05/06 – John W. Thornton, Jr.
04/05 – Robert J. Fiore
03/04 – John H. “Jack” Hickey
02/03 – Tom Pennekamp, Jr.
01/02 – William Aaron
00/01 – Ervin A. Gonzalez
99/00 – Dennis G. Kainen
98/99 – Benedict P. Kuehne
97/98 – David B. Rothman
96/97 – Joseph H. Serota
95/95 – Robert F. Bouchard
94/95 – Francisco R. Angones
93/94 – Herman J. Russomanno
92/93 – Karen Gievers
91/92 – Dean C. Colson
90/91 – Kendall B. Coffey
89/90 – Charles H. Baumberger

88/89 – Richard C. Milstein
87/88 – Judith M. Korchin
86/87 – Henry H. Harnage
85/86 – William Hoppe
84/85 – A. J. Barranco
83/84 – Neal R. Sonnett
82/83 – Richard P. Cole
81/82 – Joe Unger
80/81 – Robert L. Parks
79/80 – Robert E. Livingston
78/79 – J. B. Spence
77/78 – James F. Crowder
76/77 – Gerald F. Richman
75/76 – Leland E. Stansell, Jr.
74/75 – Ben E. Hendricks
73/74 – Irwin J. Block
72/73 – Robert A. White
71/72 – James L. Armstrong
70/71 – John R. Hoehl
69/70 – Frank A. Howard
68/69 – Joseph Gassen
67/68 – M. Lewis Hall, Jr.
66/67 – Robert L. Floyd
65/66 – Edward J. Atkins
64/65 – Sam I. Silver
63/64 – Charles A. Kimbrell
62/63 – Frank J. Kelly
61/62 – William C. Steel
60/61 – Samuel J. Powers
59/58 – William C. Martin
58/59 – Joe Creel
57/58 – W. P. Simmons, Jr.
57 – Mallory Horton
56/57 – Reginald L. Williams
55/56 – Perry Nickols

55/56 – Perry Nickols
54/55 – David W. Dyer
53/54 – C. Clyde Atkins
52/53 – Walter B. Humkey
51/52 – Roger E. Davis
50/51 – Lyle D. Holcomb
49/50 – John H. Wahl, Jr.
48/49 – Darrey A. Davis
47/48 – Melbourne L. Martin
46/47 – William A. Lane
45/46 – Will M. Preston
44/45 – Leo S. Julian
43/44 – Charles B. Cleveland
42/43 – Ben E. Hendricks, Sr.
41/42 – Stanley Milledge
40/41 – W. L. Gray, Jr.
39/40 – M. Vernon Hawthorne
38/39 – D. H. Redfearn
37/38 – Richard H. Hunt
36/37 – Grady C. Harris
35/36 – Walter O. Marshburn
34/35 – ???
33/34 – Lewis Twyman
32/33 – M. Luther Mershon
31/32 – Robert L. Shipp
30/31 – James E. Calkins
29/30 – James M. McClskill
28/29 – E. Clyde Vining
27/28 – Fred Botts
25-27 – W. I. Evans
24/25 – Uly O. Thompson
23/24 – ???
22/23 – ???
19/22 – F. M. Hudson
18/19 – Mitchell D. Price

CONNECT WITH THE MDB:

Miami-Dade Bar
150 W. Flagler Street, Suite 1675
Miami, Florida 33130

info@miamidadebar.org
305-371-2220

Facebook
LinkedIn
Instagram